godło
Herb Dęblin

ZSO pożegnał maturzystów on-line

„Sięgajcie do gwiazd, tam gdzie marzenia stają się rzeczywistością”

Jan Goldstein

W piątek, 24 kwietnia o godzinie 10:30 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. W tym roku nie było tradycyjnej akademii i wręczenia świadectw. Uroczystość odbyła się formie wideospotkania, a udział w niej wzięli: abiturienci LO, dyrekcja ZSO, wychowawczyni klasy 3ab, nauczyciele oraz przedstawicielka SU. Gościem zaproszonym była Burmistrz Dęblina - pani Beata Siedlecka.


Mimo iż wydarzenie przebiegło w specyficznych okolicznościach, to jednak było wyjątkowe. Po raz pierwszy zakończenie nauki odbyło się w sieci, w aplikacji Teams. Pani Burmistrz skierowała do maturzystów miłe słowa, życząc dalszych sukcesów i gratulując dotychczasowych osiągnięć. Szczególne gratulacje popłynęły do Jana Pawłaska, który ukończył szkołę z najwyższą średnią. Janek otrzymał świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Dęblin i Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin. Świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców za drugą lokatę w szkole, otrzymał Wojciech Kubak. Natomiast nagrodę Dyrektora za bardzo dobre wyniki w nauce wraz ze świadectwem z wyróżnieniem otrzymały Anna Szewczyk i Małgorzata Kurzyp.
Miły ton uroczystości on-line nadały również wyróżnienia i podziękowania dla uczniów zaangażowanych w życie szkoły, m.in. za:
- reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym: Wojciechowi Kubakowi, Małgorzacie Kurzyp, Aleksandrze Mindewicz, Julii Ochnio, Janowi Pawłaskowi, Karolinie Tarczyńskiej i Wiktorowi Wieczorkowi
- aktywny udział w promocji Szkoły: Marice Gutkowskiej, Natalii Krzywiec, Julii Ochnio, Janowi Pawłaskowi, Karolinie Winsze
- aktywną pracę na rzecz Biblioteki Szkolnej: Janowi Pawłaskowi
- wieloletnią współpracę w Szkolnym Kole Caritas: Małgorzacie Kurzyp, Janowi Pawłaskowi, Karolinie Tarczyńskiej
- zaangażowanie w pracę na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu: Janowi Pawłaskowi, Annie Szewczyk
- aktywny udział w życiu sportowym Szkoły: Aleksandrze Czerskiej, Joannie Jawoszek, Natalii Krzywiec, Wiktorowi Wieczorkowi, Weronice Wójcik.
Podziękowania zostały również skierowane do rodziców, którzy wspierali swoim działaniami wychowawczynię i dyrekcję szkoły: p. Beaty Krzywiec, p. Małgorzaty Lisieckiej, p. Moniki Wieczorek .
W imieniu młodszych kolegów za wspólne lata nauki, maturzystom podziękowała Aleksandra Jaraszek – przedstawicielka SU.
Dyrektor szkoły- p. Joanna Pardo - zwracając się do tegorocznych maturzystów powiedziała: „Dziś kończycie szkołę, to koniec pewnego etapu w waszym życiu, ale jednocześnie to początek czegoś nowego, nieznanego – Waszej przyszłości, startu w dorosłość (...) Przed wami rozwijają się nowe możliwości. Życzę Wam, aby wszystkie plany i marzenia się spełniły, abyście dalej realizowali swoje pasje i zainteresowania. Pamiętajcie jednak, że koniec nauki w naszej szkole nie oznacza rozłąki z tymi, którzy tu zostają. Mam nadzieję, że lata spędzone w naszej szkole będziecie wspominać mile i z sympatią myśleć o waszych nauczycielach i kolegach”. Głos zagrali również nauczyciele uczący w klasie, dziękując za wspólnie spędzony czas i życząc powodzenia.
Serdeczne słowa skierowała do swoich wychowanków p. Iwona Jakóbik, mówiąc: „Życzę Wam dobrych wyników na zbliżającym się egzaminie maturalnym. Ja oraz wszyscy nauczyciele dokładaliśmy wszelkich starań, aby dobrze przygotować Was nie tylko do matury, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał i entuzjazm, a także obdarzyliście nas zaufaniem”.
W imieniu maturzystów głos zabrał Jan Pawłasek, który w bardzo wzruszających słowach podziękował nauczycielom, wychowawczyni oraz wszystkim pracownikom szkoły za dar edukacji, życzliwość, cierpliwość i wspólnie spędzone chwile. Miłą niespodzianką, szczególnie dla wychowawczyni klasy 3ab, było pojawienie się w szkole jednego z absolwentów. Chciał osobiście podziękować p. I. Jakóbik, wręczając ogromny bukiet kwiatów.
W miniony piątek 270 tys. tegorocznych maturzystów zakończyło rok szkolny, ale na egzamin dojrzałości będą musieli poczekać aż do 8 czerwca. Absolwenci dęblińskiego ogólniaka - ze względów bezpieczeństwa - swoje świadectwa będą mogli odebrać przed egzaminem maturalnym.
Kochani, pamiętajcie że nasza szkoła stoi zawsze przed Wami otworem i zaprasza Was w swoje skromne progi...

 


ZSO w Dęblinie

Zakonczeni3e 3 lo2020106

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.