godło
Herb Dęblin

Dzień Bezpiecznego Internetu

Luty w naszej szkole był miesiącem, w którym realizowaliśmy różne przedsięwzięcia związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku DBI odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo celebrowano go tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
W ramach DBI w naszej szkole uczennice klasy 1 b LO Weronika Dąbrowska i Maria Kopeć wykonały:
• prezentację multimedialną: Bezpieczeństwo w Internecie,
• gazetkę ścienną: Bezpieczny Internet,
• broszurę dotycząca bezpieczeństwa w Internecie.
Uczennice przedstawiły prezentację uczniom w kilku klasach na lekcjach wychowawczych, zachęcając do aktywnego i świadomego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego oraz bezpiecznego środowiska online. W czasie przerw rozdawały broszury dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które były skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Gazetka została umieszczona w miejscu widocznym dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły.


Beata Byś

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.