godło
Herb Dęblin

UDAŁO SIĘ!

W dniach 18 – 29 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 5 prowadzona była społeczno – ekologiczna akcja „Z elektrośmieci – radość dla dzieci”. Akcja zorganizowana i rozpropagowana przez mamę naszej uczennicy – panią Renatę Grążkę, spotkała się z dużym odzewem naszej społeczności szkolnej i mieszkańców Dęblina.

Warunkiem jej powodzenia była mobilizacja do działania. I tego naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz mieszkańcom Dęblina nie zabrakło. Niektórzy, do wydzielonych w szkole miejsc składowania, nawet po kilka razy przynosili zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Było go tak dużo, że firma recyklingowa przyjeżdżała do nas kilka razy. Na uroczystym apelu podsumowującym akcję, który odbył się 3 grudnia, obecni byli: p. dyrektor Joanna Pardo, p. Renata Grążka, p. Edyta Kowalczyk, prezes firmy recyklingowej MTS Recykling S.C. w Warszawie – p. Dariusz Skolimowski oraz uczniowie i wychowawcy klas 1 – 3. W zamian za elektrośmieci szkoła otrzymała komputery, monitory, myszki i klawiatury do pracowni komputerowej klas 1 – 3 oraz płyty do nauki języków obcych. Uczniowie klas 0 - 3 dodatkowo w prezencie za duże zaangażowanie otrzymali kolorowe szaliki. Akcja zbiórki elektrośmieci przyczyniła się do podniesienia świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów i kształtowania zachowań prospołecznych. Potwierdziło się powiedzenie: „Współpraca się opłaca”. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Dziękujemy!
W imieniu dyrektor J. Pardo oraz uczniów i wychowawców klas 1 - 3 składam serdeczne podziękowania p. Renacie Grążce i prezesowi MTS Recykling S.C. - p. Dariuszowi Skolimowskiemu.


Danuta Czajka

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.