godło
Herb Dęblin

COOLturalnie w ZSO

Bieżący tydzień był bardzo intensywny w ZSO w Dęblinie. Zdominowały go wydarzenia o charakterze kulturalnym i patriotycznym. Do naszej szkoły zawitało kino objazdowe. Najmłodsi uczniowie obejrzeli film animowany pt. Jak wytresować smoka 3, zaś klasy 4-8 film przygodowy „Mia i biały lew”.


Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę w trzech konkursach. Pierwszy z nich odbył się 6 XI 2019r. w SOSz-W. Był to Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Polska mowa, ukochane słowa”, w którym wzięły udział uczennice ze SP nr 5: Kinga Kosiak kl. 4a, Łucja Zborowska kl. 7a i Iga Dobek kl. 7b, która zdobyła wyróżnienie. Dzień później silna reprezentacja wzięła udział w eliminacjach powiatowych 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Pamiętajcie o ogrodach” w MDK. Uczennica kl. 2b Wiktoria Gawryjołek została laureatką i przeszła do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 26-27 XI 2019r. Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kuty kl. 2b i Zuzanna Jaszczyk kl.1a. Równie godnie naszą szkołę reprezentowały: Julia Walaszek kl. 1a i Łucja Zborowska kl. 7a. Recytatorki przygotowywały się pod czujnym okiem pań: K. Jakubik, E. Szczygieł, L. Jarząb i M. Busz. Spektakularny sukces osiągnęła Emilia Ciucias, uczennica klasy 2b, która zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez Fundację Instytutu Łukasiewicza, pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W rywalizacji wystartowało ponad 1200 uczniów szkół średnich, którzy musieli napisać pracę na temat „Mistrzowie i patrioci” w ramach Kampanii edukacyjnej w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Emilia odbierze nagrodę w Pałacu Prezydenckim w grudniu, jest to ogromne wyróżnienie dla uczennicy dęblińskiego LO. Nad powstawaniem pracy konkursowej czuwała p. T. Czyż – Kąsek. Wszystkim dziewczętom serdecznie gratulujemy sukcesów.
8 listopada br. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji „ #Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Akcja ta jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Wieczorem rozpoczęła się kolejna atrakcja – NOCKA W SZKOLE. Uczestniczyły w niej klasy 5a i 7a pod opieką swoich wychowawczyń: p. Małgorzaty Jakubik – Kopeć i p. I. Kamer. Relacja z wydarzenia pojawi się zapewne wkrótce na naszej stronie. Był to naprawdę pełen niespodzianek tydzień...

Monika Busz

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.