godło
Herb Dęblin

Sukces w finale IV Powiatowej Olimpiady Czytelniczej Lektury ? Ok!

20 marca 2019 w Rykach odbył się finał IV Powiatowej Olimpiady Czytelniczej Lektury ? Ok ! Uczennice ZSO zajęły bardzo dobre miejsca:
II - Aleksandra Bomba kl. 8b oraz III - Justyna Miciul kl. IIIa gimn.(obie przygotowywała polonistka Monika Busz).


W olimpiadzie organizowanej pod patronatem Starostwa Ryckiego i Powiatowej Biblioteki Publicznej nasza szkoła bierze udział od początku. W tym roku oprócz uczniów III klasy gimnazjum mogli w niej uczestniczyć ósmoklasiści. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 16 osób przygotowujących się pod kierunkiem polonistów: Moniki Busz, Bożeny Cybuli i Anny Iwanek.
Do finału awansowały: Iza Kuszewska kl. IIIa gimn., Weronika Dąbrowska kl. 8a, Justyna Miciul kl. IIIa gimn.,Aleksandra Bomba kl.8b . Wszystkie wspaniale reprezentowały naszą szkołę.


koordynator szkolny olimpiady
Leonarda Jarząb

O wrażenia z olimpijskich potyczek lekturowych poprosiłam Olę, laureatkę II miejsca.

Do konkursu zgłosiłam się, ponieważ lubię czytać książki. Pierwszy etap odbył się
w naszej szkole 27 lutego 2019r. Test rozwiązywaliśmy przy pomocy komputerów w sali informatycznej na platformie elektronicznej konkursu. Test składał się z pytań zamkniętych, które dotyczyły treści lektur szkolnych .Po wysłaniu arkuszy czekaliśmy na wyniki. Do następnego etapu przeszłam ja i moje trzy koleżanki. 20 marca pojechałyśmy na finał olimpiady, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Rykach. Każdy z uczestników dostał plakietkę ze swoim imieniem i numerkiem. Potem usadzono nas według numeru w ławkach. Komisja odczytywała imiona trójek uczniów, którzy podchodzili do stolika i losowali pytanie. Po chwili zastanowienia kolejno odpowiadaliśmy na pytania. Komisja opiniowała każdą odpowiedź. Uczestnicy mieli trzy „życia”. Po około 15 rundach została nas trójka: Bartek ( z ZSO w Sobieszynie), Justyna i ja. Walka trwała do momentu ustalenia kolejności zwycięzców. Zajęłam II miejsce. Po przerwie i poczęstunku wręczono nam nagrody i dyplomy. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Aleksandra Bomba kl VIII b

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.