godło
Herb Dęblin

TYGODNIOWA WIZYTA UCZNIÓW Z HISZPANII I CYPRU W ZSO W DĘBLINIE

We wrześniu 2018 r. uczniowie naszego liceum byli goszczeni przez hiszpańskie rodziny w ramach projektu unijnego Erasmus + guidEU. W tym roku przyszedł czas na rewizytę.
W dniach 20 – 26 stycznia 2019r gościliśmy grupę uczniów wraz ze swoimi opiekunami z naszych partnerskich szkół: CPR Plurilingue Nuestra Senora del Carmen z Betanzos w Hiszpanii i Highgate Private School z Cypru. Celem wymiany było poznanie realiów codziennego życia w Polsce, polskich zwyczajów, kultury i historii oraz wizyty w przedsiębiorstwach działających w naszym regionie.


W ciągu tych kilku dni wydarzyło się bardzo wiele. W poniedziałek pojechaliśmy do Stężycy. Zwiedziliśmy firmę JMP Flowers oraz kompleks Wyspa Wisła gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Jednak nie to było największą atrakcją tego dnia. Wielką sensacją było pojawienie się grupy morsów, którzy przyjechali, by wykąpać się w lodowatej wodzie. Na naszych zagranicznych gościach, przyzwyczajonych do ciepłego klimatu, zrobiło to ogromne wrażenie. Gustav, uczeń z cypryjskiej szkoły, po krótkim przeszkoleniu i rozgrzewce również wszedł do jeziora! Następnego dnia wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a w środę pojechaliśmy na wycieczkę do Lublina. W czwartek gościliśmy zagranicznych uczniów na dyskotece karnawałowej w naszej szkole. Ostatniego dnia odwiedziliśmy firmę AGBO znaną z produkcji czapek. Ponadto przez cały tydzień w godzinach przedpołudniowych w naszej szkole odbywały się warsztaty z doradztwa zawodowego prowadzone w języku angielskim przez nauczycielkę z Nowej Zelandii.
Mimo że wymiana trwała tylko tydzień polscy, cypryjscy i hiszpańscy uczniowie bardzo się ze sobą zżyli. Wszyscy byli wzruszeni, gdy w sobotni mroźny poranek musieliśmy pożegnać naszych gości. Na szczęście nawiązały się nowe przyjaźnie a media społecznościowe umożliwiają podtrzymanie zawartych znajomości, mimo dużej odległości między naszymi krajami.
Wymiana dostarczyła wszystkim uczestnikom nowych, niezapomnianych doświadczeń i pomogła wykorzystać znajomość języka angielskiego w praktyczny sposób.


Erwin Freliszek

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.