godło
Herb Dęblin

W świątecznym nastroju o talentach muzycznych …

Po raz kolejny Miejski Dom Kultury w Dęblinie zorganizował „Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych - Kolędy i Pastorałki”. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie był w tym roku bardzo licznie reprezentowany, gdyż wystąpiły aż 4 zespoły: 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Gimnazjum nr 1.

Wszyscy nasi uczniowie zostali nagrodzeni. Jest to niewątpliwie wynik talentu uczestników przeglądu, gdyż mogą się oni pochwalić laurami w innych konkursach muzycznych, ale nie należy zapominać o systematycznej pracy uczniów pod okiem nauczyciela.
Od wielu lat w ZSO w Dęblinie prowadzone są zajęcia z uczniami uzdolnionymi muzycznie, dzięki którym mogą oni rozwijać swoje pasje, ale też być wizytówką naszej szkoły. W tegorocznym przeglądzie kolęd wystąpił duet „Justyna i Piotr” z klasy IIa gimnazjum. To uzdolnieni muzycznie uczniowie. Justyna Miciul wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w konkursach wokalnych. Była laureatką licznych przeglądów i festiwali takich jak: Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych - Kolędy i Pastorałki”, Wojewódzki Konkurs Piosenki „Śpiewający Słowik”, Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach, Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”, Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w 2014 r. nagroda Grand Prix ufundowana przez Panią Burmistrz Miasta Dęblin oraz „Konkurs Piosenki Świątecznej” w języku angielskim.
Natomiast Piotr Wróbel, akompaniator Justyny, gra na gitarze i choć od niedawna występuje przed szerszą publicznością, to może również pochwalić się swoimi osiągnięciami jako laureat „Przeglądu Kolęd i Pastorałek” w MDK w Dęblinie oraz „Konkursu Piosenki Świątecznej” w języku angielskim.
Nadzieję na dalszy rozwój muzyczny daje również zespół „Promyk” złożony z uczniów klas IV, V i VII Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Anna Utnicka, Oliwia Janiszek, Anna Kowalska, Wiktoria Lipnicka, Łucja Zborowska, Oliwia Karolak, Antoni Kutyła i Martyna Guźmięga.
Wspólne granie i śpiewanie sprawia wszystkim wiele radości, bo przecież ona i dla uczniów, i nauczycieli jest najważniejsza.


Iwona Kamer

 

 

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.