godło
Herb Dęblin

Konkurs Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności

TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ...

W dniu 1 marca 2013 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agnieszka ŁOPĄG, Radosław SAŁEK i Filip NOWAKOWSKI brała udział w XII edycji Wojewódzkiego Etapu Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności, którego organizatorami byli : Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Jako jedyna szkoła od początku edycji tego konkursu reprezentujemy powiat rycki i za każdym razem młodzież naszej szkoły zajmuje czołowe miejsca. I w tym roku tradycji też stało się zadość. Przywieźliśmy II miejsce w województwie i puchar samego Kuratora Oświaty. Do pierwszego miejsca zabrakło nam trzech punktów.

Szczególny podziw i podziękowanie należy się naszym zawodnikom. Pokonaliśmy prestiżowe szkoły województwa lubelskiego. Z testu pisemnego, w zakres którego weszły wiadomości obejmujące wiedzę znacznie przekraczającą podstawę programową z przysposobienia obronnego, Radek osiągnął najwięcej punktów, a Filip zajął 3 miejsce. W zakres czynności praktycznych weszły umiejętności obsługi środków i sprzętu używanych w Obronie Cywilnej, znajomość i obsługa sprzętu ppoż. oraz rozszerzone umiejętności udzielanie pierwszej pomocy.

brak zdjecia

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.