godło
Herb Dęblin

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w ZSO

W ramach cyklicznych spotkań naszych uczniów z ciekawymi i sławnymi ludźmi 18 czerwca gościliśmy w naszej szkole Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Po powitaniu przez Dyrektora ZSO Romana Bytniewskiego rzecznik w skrócie przedstawił rolę i zadania instytucji, którą reprezentuje a następnie poprosił o zadawanie pytań. Podczas godzinnego spotkania z naszymi uczniami pan Marek Michalak musiał zmierzyć się z wieloma trudnymi i czasami podchwytliwymi pytaniami. Uczniowie między innymi chcieli wiedzieć jakie prawa przysługują im w szkole i w domu, jakimi sprawami zajmuje się nasz gość i czy jest trudno pełnić rolę rzecznika. Poruszane były także problemy, z którymi mierzy się dorastająca młodzież oraz wiele innych.

Na wszystkie pytania naszych uczniów nasz gość udzielił wyczerpujących informacji wielokrotnie podkreślając, że prawo do szacunku mają zarówno dzieci, jak i nauczyciele. Mocno akcentował fakt, że wszyscy mamy nie tylko prawa, ale także i obowiązki. Miłym akcentem wizyty było wręczenie pamiątek. Na zakończenie spotkania rzecznik przekazał Kodeks Praw Dziecka i Konwencję o Prawach Dziecka a dla naszych najmłodszych uczniów różne gadżety. Z rąk Burmistrza Stanisława Włodarczyka otrzymał godło naszego miasta. Ostatnim punktem tego wyjątkowego spotkania było pamiątkowe zdjęcie oraz wpis do Księgi Pamiątkowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Wierzymy, że pan Marek Michalak będzie miło wspominał pobyt w naszej szkole.

brak zdjecia

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.