godło
Herb Dęblin

Wizyta Księdza Biskupa Piotra Sawczuka

6 października 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie mieliśmy zaszczyt gościć Księdza Biskupa Piotra Sawczuka – biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej od stycznia 2013 roku. Oprócz Jego Ekscelencji w progach naszej szkoły mogliśmy powitać także księży z parafii Chrystusa Miłosiernego i Świętego Piusa V oraz przedstawicieli Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Ksiądz Biskup wysłuchał krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i LO, oraz udzielił krótkiego wywiadu w ramach cyklu ,,Spotkań z ciekawymi ludźmi”. Ksiądz Biskup opowiedział o swojej drodze do kapłaństwa, a także wyjaśnił na czym polega posługa biskupa. Powiedział nam również jakie obowiązki wiążą się z funkcją kanclerza, którą pełnił w diecezji siedleckiej przed mianowaniem do godności biskupiej oraz wytłumaczył, co wpłynęło na wybór symboli w herbie, którym się posługuje.

Spotkanie z Księdzem Biskupem niewątpliwe było cenną lekcją dla uczniów naszej szkoły. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się więcej o powołaniu kapłańskim i biskupim. Być może wizyta naszego Pasterza wpłynie na decyzje dotyczące dalsze drogi życiowej wielu z nas. Na pamiątkę spotkania Ksiądz Biskup pozostawił wpis w kronice szkolnej.

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.