godło
Herb Dęblin

Nasz (Nie)zwykły Bohater

Mateusz Laskowski, znany jako Lasio Companija, to młody 24-letni absolwent naszego liceum. Pomimo tego, że sam zmaga się z chorobą, potrafi wykazać się empatią wobec osób potrzebujących pomocy, on nigdy nikomu jej nie odmawia. Zorganizował m.in. zbiórki pieniędzy na leczenie Mikołajka, Oliwki, Dawidka i Edyty. Mateusz wspiera także rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. To właśnie dla nich razem z przyjaciółmi stworzył akcję „Zarażamy radością”. W swoje 23. urodziny zorganizował koncert, na który biletem wstępu była wyprawka szkolna. Wszystkie w ten sposób zebrane rzeczy trafiły do dwóch najbiedniejszych ośrodków dla dzieci z okolic Dęblina. Do akcji ,, Zwykły bohater ‘’ organizowanej przez TVN i BPH zgłosiła go siostra- Aleksandra Laskowska. To przede wszystkim głosy internautów zadecydowały o wygranej Mateusz w kategorii ,, Inicjatywa ‘’.


Jako uczeń naszego liceum brał czynny udział w koncertach organizowanych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Dni Dęblina. Zawsze możemy liczyć na jego obecność na spotkaniach z młodzieżą. Cieszymy się, że to właśnie absolwent naszej szkoły został doceniony za działalność charytatywną i społeczną.

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.