godło
Herb Dęblin

Sportowy Czerwiec 2023 w ZSO Dęblin

W czerwcu na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyły się zawody oraz konkurencje rekreacyjne dla wszystkich dęblińskich szkół i przedszkoli.

1 czerwca odbyła się „IX Olimpiada Przedszkolaka” zorganizowana przez nauczycieli naszej szkoły przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Dęblin, w której wzięły udział dęblińskie oddziały przedszkolne. Reprezentanci poszczególnych przedszkoli rywalizowali ze sobą w dwuboju lekkoatletycznym tj. biegu na dystansie 40 m i rzucie piłeczką palantową, natomiast pozostałe przedszkolaki pokonywały tor przeszkód oraz slalom piłkarski. W tym samym czasie odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych rocznika 2010 i młodszych, w którym również wzięła udział reprezentacja naszej szkoły i zajęła II miejsce. Równocześnie na boiskach do plażówki odbywał się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej, natomiast na kortach tenisowych rozegrany został Turniej Tenisa Ziemnego.
6 czerwca w ramach obchodów Dni Dęblina odbyła się Spartakiada Dzieci i Młodzieży uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rozpoczęli ją reprezentanci uczniów szkół średnich, biorąc udział w konkurencjach lekkoatletycznych tj. bieg na 100 m, 400 m, 800 m (dziewczęta), 1500 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Następnie miała miejsce widowiskowa sztafeta pokoleń uczniów z klas I-VI. Bezpośrednio po niej reprezentanci klas IV-VI rywalizowali w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych tj. bieg na 60 m, 300 m, skok w dal, sok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Natomiast uczniowie ze starszych klas szkół podstawowych VII-VIII zmagali się w takich konkurencjach jak: bieg na 100 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą. Oto sukcesy naszych sportowców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących:
Sztafeta pokoleń:
Dziewczęta - I miejsce:
Wiktoria Lewandowska kl. VI, Zuzanna Mandzińska kl. V, Lena Czyżak kl. IV, Natalia Cybulska kl. III, Amelia Witkowska kl. II, Amelia Wojtaś kl. I
Chłopcy: - I miejsce:
Sebastian Mikusek kl. VI, Gabriel Przybyś kl. V, Kacper Nawrotek kl. IV, Michał Guźmięga kl. III, Mikołaj Madejski kl. II, Franciszek Łuka kl. I
klasy IV-VI
Bieg 60 m:

Dziewczęta:
III miejsce: Wiktoria Lewandowska – 9,19 s
Chłopcy:
I miejsce: Sebastian Mikusek – 7,74 s
Bieg 300 m:
Dziewczęta:

I miejsce: Zuzanna Mandzińska – 53,0 s
Skok wzwyż:
Dziewczęta:

II miejsce: Maria Drwal – 120 cm
Chłopcy:
III miejsce: Aleksander Jakubaszek – 130 cm
Skok w dal:
Dziewczęta:

I miejsce: Zuzanna Mandzińska – 4,09 m
Chłopcy:
II miejsce: Dawid Cieśla – 4,0 m
Rzut piłeczką palantową:
Dziewczęta:

III miejsce: Natasza Dmowska – 26,40 m
klasy VII-VIII
Bieg 300 m:
Dziewczęta:

II miejsce: Weronika Gietka – 55,0 s
Bieg 1000 m:
Chłopcy:
III miejsce: Alan Grobel – 3.24,92 min

Skok wzwyż:
Dziewczęta:

III miejsce: Milena Cybulska – 140 cm
Chłopcy:
III miejsce: Bartosz Kupiec – 160cm
Pchnięcie kulą:
Dziewczęta:

I miejsce: Ewa Molenda – 8,78 m
Chłopcy:
II miejsce: Artur Biały – 8,48 m
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
Skok w dal:

Dziewczęta:

II miejsce: Kaja Kłosiewicz – 4, 10 m


Nauczyciele wychowania fizycznego

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.