godło
Herb Dęblin

Warto rozmawiać - wizyta generała w naszej szkole.

W ramach "Spotkań z ciekawym człowiekiem" zapraszamy do naszej szkoły znane osoby. Tym razem spotkanie odbyło się 2 XII, a naszym gościem był generał Ryszard Hać - pilot, były komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, obecnie dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

W sali zebrali się nauczyciele oraz młodzież z gimnazjum i liceum.

Dyrektor ZSO pan Roman Bytniewski przywitał zaproszonego gościa, a następnie głos zabrali uczniowie klasy 2 e - Dominika Łotowska i Mateusz Zapora. Przeprowadzili oni z generałem Ryszardem Haciem ciekawy wywiad, z którego dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy dotyczących specyfiki zawodu pilota, obecnego systemu szkolenia lotniczego i wymogów, które stawia szkoła.

Z wielką uwagą zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez generała, która przedstawiła schematy działań podejmowanych przez wojska lotnicze w przypadku zagrożenia terrorystycznego.

Druga prezentacja zachęciła wszystkich do zwiedzenia Muzeum Sił Powietrznych. Jest tam dużo eksponatów wartych obejrzenia.

Rozmowa przybrała nieco inny charakter, kiedy padły pytania dotyczące szkolnych lat oraz życia prywatnego generała. Nie zabrakło ciekawych opowieści, które wskazywały na poczucie humoru naszego gościa.

Spotkanie było bardzo interesujące, a młodzież zdobyła wiele cennych informacji, które być może przydadzą się w planowaniu drogi zawodowej.

Związana z wizytą generała Ryszarda Hacia była też wystawa w naszej szkole prezentująca udział Polaków w bitwie o Anglię.

Mogliśmy jeszcze raz zastanowić się nad słowami Winstona Churchilla - " Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym".

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.