godło
Herb Dęblin

Wakacji nadszedł czas…

24 czerwca 2022 r. ostatni raz w tym roku szkolnym wybrzmiał dzwonek w ZSO w Dęblinie. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą. Udział w niej wzięły poczty sztandarowe LO i SP nr 5.

Następnie w dwóch turach (ze względu na upał) odbyły się apele na dziedzińcu szkolnym. Na uroczystości gościła Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Agnieszka Chlaściak - Pietruszewska oraz Agnieszka Filipek – Nawrotek, reprezentująca Radę Rodziców. Dzień wcześniej ze Szkołą Podstawową nr 5 pożegnali się absolwenci klasy 8a i 8b, którzy po części oficjalnej wraz z wychowawczyniami Grażyną Całus i Moniką Busz bawili się na wieczorku, przygotowanym przez rodziców. Uroczystość pożegnania tradycyjne przygotowały klasy siódme wraz z wychowawcami Beatą Byś i Kacprem Selerem. Natomiast 22 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zerówkowicze wraz ze swoimi paniami: Sylwią Gromuł i Moniką Feluś przygotowali wspaniały spektakl, przenosząc nauczycieli oraz rodziców do krainy baśni.

Uroczystość w dniu 24 czerwca rozpoczęła sie wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Grono pedagogiczne, uczniów, pracowników placówki oraz rodziców powitała dyrektor ZSO – Joanna Pardo, gratulując osiągnięć na świadectwach i życząc udanych wakacji. Miłe słowa skierowała również do całej społeczności szkolnej Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Agnieszka Chlaściak- Pietruszewska. Następnie przyszła chwila na wyróżnienie tych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, godnie reprezentowali szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach i zawodach sportowych, mieli stuprocentową frekwencję oraz pracowali w SU.
Najwyższą średnią w mijającym roku szkolnym otrzymali następujący uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5: Franciszek Karpiński (średnia ocen 5,86) – NAGRODA BURMISTRZA MIASTA DĘBLIN, Kinga Kosiak (5,83) – NAGRODA RADY RODZICÓW oraz Michalina Jędrys (5,8) – NAGRODA DYREKTORA ZSO. Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym najwyższą średnią ocen mogą pochwalić się następujące uczennice: Weronika Dąbrowska (średnia ocen 5,5) - NAGRODA BURMISTRZA MIASTA DĘBLIN, Magdalena Pełka (5,36) - NAGRODA RADY RODZICÓW oraz Olimpia Ciepielewska (5,13) – NAGRODA DYREKTORA ZSO. Do stypendium Prezesa Rady Ministrów została nominowana uczennica klasy 3b LO – W. Dąbrowska, która uzyskała najwyższą średnią spośród wszystkich licealistów.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pracowni, gdzie otrzymali świadectwa szkolne i spędzili ostatnie wspólne chwile przed zasłużonym wakacyjnym wypoczynkiem .
Koniec roku szkolnego to również czas pożegnań nauczycieli, którzy przechodzą na zasłużony odpoczynek (emeryturę) lub zmieniają miejsce pracy. Z naszą szkołą żegnają się w tym roku trzy wspaniałe panie: Iwona Jakóbik, Elżbieta Szczygieł i Danuta Krajewska, którym dziękujemy z całego serca za trud włożony w edukację wielu pokoleń dęblinian i życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności na dalsze lata.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.


ZSO

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.