godło
Herb Dęblin

Sportowy Czerwiec 2022 w ZSO Dęblin

W czerwcu na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyły się zawody oraz konkurencje rekreacyjne dla wszystkich dęblińskich szkół i przedszkoli.1 czerwca odbyła się „VIII Olimpiada Przedszkolaka” zorganizowana przez nauczycieli naszej szkoły przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Dęblin, w której poza dęblińskimi placówkami wzięły udział również oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Nowej Rokitni oraz Niepubliczne przedszkole „Miś Uszatek” ze Staw.

Reprezentanci poszczególnych przedszkoli rywalizowali ze sobą w dwuboju lekkoatletycznym, tj. biegu na dystansie 40 m i rzucie piłeczką palantową, natomiast pozostałe przedszkolaki pokonywały tor przeszkód oraz slalom piłkarski. W tym samym czasie odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych rocznika 2009 i młodszych, w którym również wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Po sportowych zmaganiach najmłodszych odbyła się Spartakiada uczniów szkół średnich. W konkurencjach lekkoatletycznych, tj. bieg na 100 m, 800 m dz./1500 m chłopców,skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rywalizowali reprezentanci wyżej wymienionego poziomu edukacyjnego.
17 czerwca w ramach obchodów Dni Dęblina odbyła się Spartakiada uczniów szkół podstawowych. Tradycyjnie już rozpoczęła ją sztafeta pokoleń zawodników z klas I-VI. Następnie reprezentanci klas IV-VI rywalizowali w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych, tj. bieg na 60 m, 300 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową, natomiast uczniowie ze starszych klas szkół podstawowych VII-VIII zmagali się w takich konkurencjach jak: bieg na 100 m, 600 m dziewcząt, 1000 m chłopców, skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą.Równocześnie na boiskach do plażówki odbywał się Otwarty Turniej PiłkiSiatkowej Plażowej, natomiast na kortach tenisowych rozegrany został Turniej Tenisa Ziemnego.
Wszystkie powyższe imprezy sportowe zostały zorganizowane w ramach akcji Sportowy Czerwiec 2022, zainicjowanej przez Urząd Miasta Dęblin, przy ścisłej współpracy sklepu MRÓWKA – Olimpiada Przedszkolaka oraz nauczycielami wychowania fizycznego naszej placówki, a także innych dęblińskich szkół.


Elżbieta Smolińska -Cieśla

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.