godło
Herb Dęblin

Jak świętowaliśmy Dzień Dziecka w ZSO?

W maju i czerwcu obchodzimy wiele ważnych dla rodziny dni. Dzień Dziecka jest tym, na który najbardziej cieszą się najmłodsi, bo właśnie wtedy dorośli szczególnie pamiętają o tym, żeby sprawić im jakąś wspaniałą, niecodzienną przyjemność. W naszej szkole każdego roku staramy się, aby dzieci zapamiętały ten wesoły czas wspólnej zabawy. A jak to się udało w tym roku?


Klasa 1a
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy I wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kurek wybrali się na ognisko „Pod grzybek” nad Wisłą. Tego dnia było mnóstwo atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne przy muzyce, konkursy z nagrodami: bieg w workach, przeciąganie liny, rzuty piłeczkami do kosza. Oprócz super zabaw była smaczna kiełbaska, napoje i słodkości. Wielkie podziękowania dla Rodziców za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy. Dzieci będą ją długo wspominać.
Klasy 0a, 1b, 2a, 3a, i 3b miały okazję skorzystać z wielkiej dmuchanej zjeżdżalni rozstawionej na boisku szkolnym, na której pod czujnym okiem nauczycieli prezentowali przeróżne techniki zjazdów i podskoków. Emocje były ogromne, a zabawa najlepsza na świecie. Dzieci gdyby mogły, skakałyby cały dzień. ?
Klasa 2a zajadała się pysznymi lodami ufundowanymi od mamy Dawida, za co serdecznie dziękujemy!
Klasy 0a i 1b wraz z p. Ewą Nowak, p. Sylwią Gromuł oraz p. Beatą Płowaś z okazji Dnia Dziecka wybrały się także do restauracji ,,Zajazd na Towarowej” w Dęblinie. Celem  wycieczki, oprócz wspólnego świętowania, było również uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w restauracji oraz używanie w praktyce zasad związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem się przy stole.
W restauracji powitała nas Pani Ela. Usiedliśmy do elegancko przygotowanych stolików. Jedliśmy pyszną pizzę, piliśmy smaczne soki i napoje. Nie obyło się bez niespodzianki – na koniec wizyty otrzymaliśmy wspaniały deser lodowy. Dzieci pamiętały o dobrych manierach, używały słów „proszę”, „dziękuję”, bardzo elegancko i kulturalnie zachowywały się przy stolikach. Widać było, że były zachwycone tą niecodzienną wizytą. Wesoły uśmiech na buziach naszych uczniów świadczył, że takie wspólne wyjścia dają wiele radości, a przede wszystkim wspaniale integrują grupę.  Nie zabrakło również świetnej zabawy na świeżym powietrzu.
Klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Joanną Niewiadomską oraz katechetką Małgorzatą Sadło wybrały się świętować Dzień Dziecka do pizzerii „77” na pyszną pizzę i wspólną integrację w restauracyjnym ogródku, a wiadomo nie od dziś, że wyjścia klasowe to coś, co dzieciaki uwielbiają.


Wychowawcy klas 0-3


Warto nadmienić także, że i pozostali uczniowie SP nr 5 oraz licealiści obchodzili Dzień Dziecka wraz ze swoimi wychowawcami. Świętowanie przybierało różnorodne formy, m.in. wyjścia na pizzę, ogniska, wycieczki piesze, rowerowe oraz wyjazd do parku trampolin w Radomiu. Taka integracja po długim okresie zdalnego naucznia to doskonała okazja do odnowienia więzi koleżeńskich.


M. Busz

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.