godło
Herb Dęblin

Szkolenie wolontariuszy Caritas

Czwartek, 15 października był wyjątkowym dniem dla naszego Szkolnego Koła Caritas, bowiem 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zdalnym szkoleniu prowadzonym przez panią Monikę Rybaczewską -główną koordynatorkę dzieł charytatywnych Diecezji Siedleckiej.

Tematyka szkolenia obejmowała wolontariat w szkole i lokalnej społeczności, rozpoznawanie potrzeb, docieranie do osób potrzebujących, organizację i przeprowadzenie zbiórek żywności oraz innych akcji pomocowych, a także promocję dzieł wolontariatu w mediach. Dziękujemy naszej Dyrekcji i nauczycielom za umożliwienie nam udziału w tym przedsięwzięciu, a Pani Monice za fachowe ubogacenie nas swoim doświadczeniem niesienia miłości osobom potrzebującym.


Opiekun Szkolnego Koła Caritas
Ks. Dariusz Wójcik

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.