godło
Herb Dęblin

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...”

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski. 18 czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po latach spędzonych w murach naszej szkoły pożegnali się uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr1 i Szkoły Podstawowej nr 5.


W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia pana Wojciecha Lipnickiego, dyrektora ZSO, pani Anny Wojdyły- Pawlak, Sekretarza Urzędu Miasta Dęblin, pani Agnieszki Majewskiej-Grobel, przedstawiciela rodziców i absolwentów.
W końcu przyszedł czas na wręczenie upragnionych przez uczniów nagród, dyplomów i świadectw ukończenia szkoły. Absolwentom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sportowcom reprezentującym szkołę w zawodach, wolontariuszom pracującym aktywnie na rzecz innych oraz uczniom działającym aktywnie w samorządzie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Czym mogą się pochwalić absolwenci Gimnazjum i Szkoły Podstawowej rocznik 2019? Sześcioro ósmoklasistów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Należą do nich: Weronika Dąbrowska, która uzyskała imponującą średnią ocen-5,83; Kacper Grobel-tegoroczny Laureat Konkursu Matematycznego; Maria Kopeć, Maciej Rayski, Aleksandra Bomba oraz Martyna Kur.
Spośród absolwentów Gimnazjum dziesięcioro z nich uzyskało średnią nagrodzoną świadectwem z wyróżnieniem. Są to:Izabela Kuszewska, Amelia Pawlak, Justyna Miciul, Dominik Soszka, Piotr Stoń, Michał Niedźwiedź, Jacek Pietrzak, Patrycja Jewulska, Patrycja Kłysz oraz Konrad Malski.
Najwyższą średnią mogą pochwalić się absolwentka Gimnazjum, Izabela Kuszewska oraz absolwentka Szkoły Podstawowej, Weronika Dąbrowska. Uczennice te otrzymały nagrody ufundowane przez panią Beatę Siedlecką, Burmistrz Miasta Dęblin.
Uroczystość miała też swoją nieoficjalną część, podczas której swoje zdolności wokalne i aktorskie zaprezentowali uczniowie klas siódmych, przygotowani przez panie: Iwonę Gorczycę, Martę Pataj i Barbarę Kurek.
Wszystkich absolwentów żegnamy, życząc im sukcesów w nowych szkołach oraz udanych wakacji, na które szczególnie ciężko w tym roku zapracowali.


Bożena Cybula

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.