godło
Herb Dęblin

Fundacja Muszkieterów przekazała czek Szkole Podstawowej nr 5

Fundacja Muszkieterów przekazała czek Szkole Podstawowej nr 5.

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny –
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie …”

 

Słowa te wypowiedziane zostały w momencie przekazania opłatków przewodniczącym klas 0-IV naszej szkoły podczas Bożonarodzeniowego Spotkania, które odbyło się 21 grudnia 2010r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie.

Na uroczyste spotkanie uczniów, nauczycieli i pracowników przybyli do nas: burmistrz miasta Dęblina – Stanisław Włodarczyk, przewodniczący Rady Miasta – Henryk Wiejak, przewodnicząca Komisji Oświatowej – Magdalena Piechota, prezes Zarządu Intermarche – Marek Boratyński z małżonką - Anną Boratyńską, emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie - Cecylia Pawelec oraz przedstawiciel Portalu Nowoczesnego Miasta e-dęblin.

Po powitaniu szanownych gości wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie „Cała Ziemia wita Pana” w wykonaniu najmłodszych uczniów z klas: 0b i 3b oraz grupy uczniów klas starszych i gimnazjum. Występ oraz bogatą scenografię przygotowały panie: Ewa Nowak i Monika Kruczyńska oraz Zofia Mongard (elementy dekoratorskie).

Po części artystycznej głos zabrali: dyrektor ZSO w Dęblinie – Roman Bytniewski, a także zaproszeni goście: burmistrz Dęblina i przewodnicząca Komisji Oświatowej. Wszyscy życzyli uczniom i pracownikom dalszych sukcesów edukacyjnych oraz wiele ciepła, radości naszej i dobroci na czas rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia. Po życzeniach nastąpił szczególny moment całej uroczystości – przekazanie naszej placówce - Szkole Podstawowej nr 5 w Dęblinie symbolicznego czeku na kwotę 3tys. złotych od fundacji Muszkieterów w ramach akcji „Konwój Muszkieterów 2010”. Czek przekazał na ręce dyrektora ZSO pan Marek Boratyński – Prezes Zarządu Intermarche, przedstawiciel fundacji Muszkieterowie.

Fundacja Muszkieterów powstała w 2002r. Założyli ją przedsiębiorcy prowadzący sklepy spożywcze Intermarche oraz sklepy „dom i ogród” Bricomarche.

Muszkieterów łączy nie tylko wspólna działalność handlowa przynosząca ekonomiczne zyski, ale również wspaniała filozofia, której najważniejsza myśl brzmi "nie ma większego bogactwa niż człowiek". Od początku swojej działalności Muszkieterowie podejmują liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w środowiskach oraz miejscowościach, w których prowadzą swoje przedsiębiorstwa.

21 grudnia 2010r. Fundacja Muszkieterów nie tylko przekazała fundusze na potrzeby statutowe naszej szkoły, ale także zasponsorowała nagrody konkursowe w postaci słodyczy. Dar Muszkieterów dla wszystkich uczniów stał się w tym dniu najwspanialszym prezentem Bożonarodzeniowym.

Wyjątkowa atmosfera tego spotkania wypełniona ciepłem, dobrocią i serdecznością wprowadziła nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

 

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.