godło
Herb Dęblin

Kwesta na sztandar SP

Szkoła – jak wielki pomnik z kamienia,
Co śnił się kiedyś w śmiałych marzeniach.
Tu tysiącletnia mowa ojczysta
wśród białych murów nową ma przystań.

Otwórzcie książki i niech z czytanek
Słowa jak fale płyną wiślane
Słowa jak dęby szumią wiekowe
O tym co dawne, o tym co nowe.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele
Szkoły Podstawowej Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Dęblinie

 

W roku szkolnym 2011/2012 obchodzimy jubileusz 45-lecia powstania naszej szkoły, która od lat należy do najlepszych. Mamy wspaniałych pedagogów, uczniów i absolwentów, którzy godnie wkraczali w dorosłe życie kultywując pamięć o naszej szkole i przekazując swoim dzieciom szacunek dla szkoły oraz nauczycieli dbających o to, by stale palił się symboliczny kaganek oświaty. Wracamy myślami do pięknych, bo związanych z okresem dzieciństwa i młodości wspomnień szkolnych. Pamiętamy o nieustannym odkrywaniu prawdy o świecie, jego pięknie i poszukiwaniu najcenniejszego skarbu, jakim jest edukacja.

Tak wiele pokoleń tworzyło historię naszej szkoły. Dzisiejsza szkoła, to szkoła z przeszłością – bogata w przyszłość.

Mamy wiele marzeń i planów. Aby wspomóc te ambicje zbieramy środki na ich realizację.

Naszą dumę z dotychczasowych osiągnięć przełóżmy na konkretne czyny, które stanowić będą dobro dla następnych pokoleń uczniów.

Komitet Organizacyjny 45 – lecia uczczenia historii i tradycji szkoły, zwraca się z prośbą do wszystkich jej sympatyków o wsparcie finansowe na zakup nowego sztandaru. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc. Pragniemy, aby nowy sztandar szkoły uświetnił uroczystość Dnia Patrona Szkoły, która obchodzona jest w dniu 20 maja.

Pierwszą cegiełkę na rzecz zakupu sztandaru przekazali uczniowie klasy VI a w roku szkolnym 2010/2011, którzy z inicjatywy i dzięki pomocy swojej nieżyjącej już wychowawczyni śp. Katarzyny Krakowiak zrealizowali pomysł wypieku różnorodnych ciasteczek, ze sprzedaży których uzyskali kwotę 436.50 zł.

Pieniądze można przekazywać na konto Rady Rodziców numer 27873600062005160001270001 z dopiskiem „Sztandar” lub osobiście w sekretariacie szkoły.

 

Organizatorzy

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.