godło
Herb Dęblin

Świąteczne i noworoczne kolędowanie SP w 2011r

Świąteczne i noworoczne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w szkole dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

Okres przedświąteczny w naszej szkole uświetniło wiele ważnych wydarzeń m. in. uroczysty apel , o którego oprawę zadbali uczniowie klas O b , I b i członkowie Koła Misyjnego. Po wspólnym kolędowaniu i obejrzeniu przedstawienia przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Lipnicka podzieliła się opłatkiem z dyrektorem szkoły Romanem Dariuszem Bytniewskim, a także z przewodniczącym Komisji Oświatowej przy Urzędzie Miasta Dęblina panem Waldemarem Chochowskim.

Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdkę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

 

Tradycją naszej szkoły są klasowe Wigilie, które przygotowywane są przez uczniów pod opieką wychowawców. Przy dźwięku kolęd uczniowie dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i uświadamiają sobie znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

W godzinach popołudniowych do wspólnego kolędowania zaproszono rodziców uczniów kl. 0 b, I b i członków Koła Misyjnego. Występ dostarczył zebranym wielu miłych wrażeń, było wiele ciepłych słów, a także łzy wzruszenia.

Spotkanie Członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w poniedziałek 19 grudnia 2011r., poprzedzający Wigilię Bożego Narodzenia rozpoczął bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek ,,Wspólne kolędowanie” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie. Artyści z klasy 0b z wychowawcą Moniką Kruczyńską, I b z wychowawcą Ewą Nowak oraz członkowie Koła Misyjnego pod opieką pani Urszuli Krzemińskiej wprowadzili zebranych w przedświąteczny nastrój .

 

6 stycznia 2012r. dzięki gościnności księdza kanonika Jana Romaniuka nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania montażu słowno – muzycznego ,,Wspólne kolędowanie” w kościele pod wezwaniem Chrystusa Miłosiernego.

Uczniowie umiejętności recytatorsko – wokalne pokazali także w czasie noworocznego spotkania emerytowanych pracowników dęblińskiej oświaty zrzeszonej w ZNP w Dęblinie.

Uczniowie złożyli zaproszonym gościom noworoczne życzenia.

Żeby pokój był na świecie i radość niósł wszystkim.
Żeby słońce nam świeciło, raj był naokoło,
żeby ludziom było zawsze dobrze i wesoło
.

 

2012-01-06002

2012-01-06019

2012-01-06024

2012-01-06031

2012-01-06044

2012-01-06122

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.