godło
Herb Dęblin

Święto „Piątki”

W dniu 18 maja 2012r. w ZSO w Dęblinie z okazji Dnia Patrona odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 45-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Dęblinie pod hasłem: „Czy gen. Wł. Sikorski byłby z nas dumny?”

Obchody rozpoczął uroczysty apel na placu przed budynkiem szkoły. Pan Dyrektor Roman Bytniewski powitał zebranych akcentując podniosły charakter tego dnia. Głównym punktem apelu było przedstawienie rysu historycznego szkoły przez Patrycję Frączek - przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego oraz prezentacja odrestaurowanego sztandaru. Na zakończenie laureaci konkursu na najpiękniejsze życzenia jubileuszowe dla szkoły – „ Z całego serca życzę Ci...” odczytali teksty życzeń. Cała społeczność szkolna do życzeń dołączyła bukiet kwiatów, który delegacja uczniów wraz z panem Dyrektorem złożyła w holu szkoły przed tablicą patrona.

Po zakończeniu apelu odbyła się przed szkołą ceremonia posadzenia świerka przez uczniów klasy 0a i 0b. Świerk „IGIEŁKA” symbolizując pewną trwałość wokół przemijającej rzeczywistości jednoczy uczniów i przypomina im o ważnym wydarzeniu, w którym biorą udział. Będzie on pamiątką uroczystości jubileuszu 45-lecia szkoły. Niech przyszłym pokoleniom daje świadectwo obchodzonego święta, naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości, niech świadczy o ważności szkoły.

Dalsze obchody Dnia Patrona miały miejsce w budynku szkoły, gdzie uczniowie pod okiem opiekunów przystąpili do następujących konkursów: konkurs plastyczny „Moja szkoła dziś i jutro”, „Jak będzie wyglądać nasze drzewko za 50 lat...” , konkurs na ciekawe zadania matematyczne „Nasza szkoła w zadaniach”, konkurs na krzyżówkę „Szkoła na wesoło”, konkurs na najpiękniejszy kwiat dla Szanownej Jubilatki, konkurs na najpiękniejszy wierszyk o szkole, konkurs na najlepsza wymowę czytanych logopedycznych wierszyków, konkurs na rymowanki o szkole. Wszystkie przedsięwzięcia odbywały się w atmosferze radości i zabawy.

Zwieńczeniem działań konkursowych był barwny korowód, który ruszył spod szkoły ulicami miasta (Staszica, Bajana, Wiślana, 15 PP ‘Wilków”). Uczniowie ubrani w kolorowe czapeczki, z balonami, kwiatami, szarfami w dłoniach, z transparentem „45-lecie Szkoły Podstawowej nr 5” i tarczą szkoły pozdrawiali mieszkańców osiedli i mijanych przechodniów informując wszystkich radosnymi okrzykami: „Hip,hip,hura, niech nam żyje szkoła ta”, „Koko, koko, piątka spoko”o święcie szkoły.

Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 5 zakończył bieg sztafetowy reprezentacji uczniów klas 1-6 ze szkół dęblińskich.

Naszej szkole, w której serca bija dla Polski, życzymy kultywowania własnej tradycji i własnej odrębności, a także odwagi w poszukiwaniu nowych wyzwań i wielu nowych laurów.

brak zdjecia

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.