godło
Herb Dęblin

Święto Patrona SP nr 5

,,Dziś czas dla ludzi silnych i odważnych, ci bowiem tylko
mogą uzyskać zwycięstwo i uwolnić świat od tyranii ...".Te ponadczasowe słowa Władysława Sikorskiego, stały się mottem uroczystości ku czci jednego z najbardziej zasłużonych twórców wolnej Polski, patrona naszej szkoły, które odbyły się 26. 04. 2023 r.


Z postacią generała, premiera i ministra spraw wojskowych II Rzeczypospolitej, a od 30 września 1939 r. premiera rządu Rzeczypospolitej na uchodźstwie uczniowie zapoznali się na zajęciach z wychowawcami, lekcjach języka polskiego i historii.
Tradycyjnie w holu szkoły, przy tablicy upamiętniającej zasługi wielkiego Polaka oraz sztandarze SP nr 5 uczniowie klas 0-8 z powagą, godnie pełnili honorowe warty.
Warto podkreślić ze portret gen. Władysława Sikorskiego wystawiony na sztalugach w holu szkoły został namalowany kilkanaście lat temu przez ojca naszego ucznia.


Anna Grządka, Iwona Kamer

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.