godło
Herb Dęblin

Liceum
Ogólnokształcące
im. 15 PP "Wilków"

Laboratorium myślenia w LO

W dniu 13 XII 2017r. uczniowie klasy 1 AB liceum przystąpili do badania „Laboratorium myślenia – diagnoza nauczania przedmiotów przyrodniczych w Polsce”. Badanie realizowane było przez Instytut Badań Edukacyjnych, a jego celem była diagnoza kompetencji uczniów (absolwentów gimnazjum) w zakresie nauk przyrodniczych w obszarze biologii, chemii, fizyki i geografii. Diagnozie podlegały rozumowanie naukowe, wnioskowanie, formułowanie problemów, stawienie i weryfikacja hipotez, określanie związków przyczynowo skutkowych.
W czasie badania uczniowie zetknęli się z różnymi formami zadań i musieli wykazać umiejętność sprawnego posługiwania się zdobytą wiedzą. Zebrany w trakcie badania materiał umożliwi śledzenie stanu oświaty podczas zmian systemowych i programowych, a wyniki badań naszych uczniów dostarczą wiedzy jak ulepszyć metody pracy
i podnieść jakość kształcenia w naszej placówce.
Cieszy nas fakt, że nasze Liceum Ogólnokształcące znalazło się w gronie 180 wybranych szkół ponadgimnazjalnych, w których odbyło się takie ogólnopolskie badanie.

 

Iwona Justyna Jakóbik

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.