godło
Herb Dęblin

Zdobywamy uprawnienia przydatne w życiu...

W dniach 11.03.2011 – 13.03.2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym im.15 PP „Wilków” w Dęblinie odbył się kurs dla młodzieży na opiekunów placówek wypoczynku młodzieży i dzieci, na który zapisało się 25 uczniów naszej szkoły. Po ukończeniu tego kursu i zdaniu egzaminu, który odbył się w dniu 14.03.2011 r., uczestnicy zdobyli uprawnienia wychowawcy. Tematyka kursu opierała się na poznaniu podstaw prawnych i obowiązków kadry dydaktycznej, wychowawczej i kierowniczej.

Zajęcia prowadziliwizytator wykładowcy z Lublina z wieloletnią praktyką. Uczestnicy kursu bawili się w gry i zabawy, które będą mogli wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą. Kolejne zajęcia, które prowadził p. Wiesław Rapkowski – nauczyciel przysposobienia obronnego naszej szkoły – dotyczyły udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem małych dzieci oraz zagadnień ochrony ppoż i podstaw BHP.
Uczestnicy kursu jednogłośnie stwierdzili, że był on prowadzony ciekawie i profesjonalnie. Jednocześnie doszli do wniosku, że „... praca wychowawcy jest ciekawa, ale bardzo trudna i odpowiedzialna”.

brak zdjecia

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.