godło
Herb Dęblin

Liceum
Ogólnokształcące
im. 15 PP "Wilków"

Pożegnanie klas 3 LO

„ Przyszłości się nie poznaje, lecz się ją tworzy ”

Stanisław Brzozowski

Sentencja ta przyświecała uroczystości zakończenia roku szkolnego i wręczenia świadectw tegorocznym maturzystom, która odbyła się dnia 29.04.2011 roku w budynku naszego Liceum.

Na rozpoczęcie głos zabrał dyrektor szkoły, Roman Bytniewski, a następnie kolejno przybyli goście: H. Wiejak, H. Czerska - Gąsiewska, M. Rak. Zwracali się oni do maturzystów, mówiąc o ogromnej odpowiedzialności, jaką niesie za sobą wkroczenie w dorosłe życie oraz o znaczącej roli, jaką odgrywa w ich życiu matura. Życzyli im więc „połamania piór” i osiągnięcia jak najwyższych rezultatów.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród uczniom z najwyższymi wynikami na świadectwie ukończenia liceum.

Część oficjalna zakończyła się przekazaniem sztandaru drugoklasistom. Jest to tradycja kultywowana w naszej szkole rokrocznie, przypominająca wszystkim, że uczniowie opuszczający mury naszej szkoły przekazują młodszym kolegom i koleżankom wartości, do których propagowania zobowiązuje symbol sztandaru.

Cześć artystyczna – biesiada szkolna – została przygotowana przez uczniów klas drugich pod przewodnictwem pani Renaty Fornal. Młodsi koledzy wcielili się w role starszych kolegów, na co publiczność zareagowała z entuzjazmem. Chór dziewcząt uświetniał występ śpiewem oraz recytacją.

Na zakończenie klasy drugie wręczyły trzecioklasistom drobne upominki jako pamiątkę ukończenia szkoły, składając przy tym życzenia powodzenia na maturze oraz w dorosłym życiu.

Tym miłym akcentem zakończyła się uroczystość pożegnania trzecioklasistów. Teraz pozostaje im jedynie zabrać się do tworzenia własnej przyszłości, a pierwszym krokiem ku niej będą egzaminy maturalne.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!

brak zdjecia

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.