godło
Herb Dęblin

W październiku pomagaliśmy bezdomnym zwierzętom

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum to wielcy miłośnicy zwierząt, wrażliwi na ich niesprawiedliwy los, gotowi poświęcić swój czas słabszym i pokrzywdzonym. Z ogromną chęcią zaangażowali się w październikową akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

4 października 2015r. (sobota) zorganizowali zbiórkę karmy przed sklepem Intermarche. Towarzyszyły im trzy przyjazne czworonogi: Portos, Taurus oraz Bibi, którzy swoimi merdającymi ogonami zachęcali klientów Intermarche do zakupu karmy. Akcja spotkała się z sympatią i dużym zainteresowaniem. Miłośnicy zwierząt sięgnęli do portfeli i w sumie zakupili ok. 250 kg karmy! Ten dzień okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla malutkiego kociaka, który samotnie błąkał się niedaleko sklepu. Został od razu nakarmiony i przygarnięty przez jedną z uczennic :)

 

Kolejnym wydarzeniem był kiermasz zdrowych przekąsek, który odbył się 8 października (czwartek) w naszej szkole. W sali 106 pachniało owocami, słychać było buczenie blendera oraz wyciskarki do soków. Przygotowane soki, koktajle, szaszłyki i pucharki owocowe błyskawicznie znikały ze stołu, a puszka napełniała się złotówkami.

W dniach 20 i 21 października uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z udziałem trzech sympatycznych psów, które już wcześniej zaanagażowały się w zbiórkę karmy. Portos, Taurus oraz Bibi zaprezentowały swoje umiejętności, posłusznie wykonując komendy: siad, leżeć, zostań, łapa, piątka. W trakcie spotkania właścicielka psów opowiadała o potrzebach szczeniaka i dorosłego psa. Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać sygnały wysyłane przez psa i jak czytać jego mowę ciała. Na własne oczy przekonali się, że warto poświęcić swój czas i szkolić nasze czworonogi, aby były oddane i posłuszne. Podczas spotkania, poruszane były takie kwestie jak: pies na łańcuchu, kastracja / sterylizacja oraz bezdomność i porzucanie zwierząt. Chociaż prowadząca zachęcała do adoptowania psów ze schroniska, zaznaczyła, że zwierzę nie jest zabawką i opieka nad nim wiążę się z dużą odpowiedzialnością i poświęceniem.

Pomiędzy wszystkimi wydarzeniami uczniowie naszej szkoły, a w szczególności szkoły podstawowej, chętnie przynosili dary dla bezdomnych zwierząt: karmę, koce, ręczniki, smycze, miski.

Zwieńczeniem październikowej akcji był wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Korabiewicach w dniu 22.10.2015r. Z ogromną radością przekazaliśmy około pół tony karmy oraz kwotę 425 zł. Nagrodą za tak wielkie zaanagażowanie była możliwość wyprowadzenia schroniskowych czworonogów na spacer.

Cudowne uczucie spojrzeć w te smutne oczy i mieć świadomość, że choć na chwilę można je uszczęśliwić!

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.